עורך דין מקרקעין

משרדנו בעל מומחיות וניסיון רב בטיפול בפרויקטים של פינוי בינוי, תמ”א 38, כינוס נכסים, פירוק שיתוף, ארנונה ועסקאות נדל”ן שונות.
משרדנו מציע ייצוג משפטי צמוד, שוטף ומקצועי בעסקאות מקרקעין, על כל סוגיהן, לרבות (אך לא רק) רכישת/מכירת דירות מגורים, מגרשים, נכסים מסחריים, עסקאות קומבינציה, עסקאות תמ”א 38, עסקאות פינוי בינוי, הסכמי מתן שירותי בניה, ייצוג עמותות, מקרקעין במושבים, הסכמי שכירות (פרטיים ומסחריים), תרבות הדיור, רישומי בתים משותפים, הסכמי שיתוף ועוד. משרדנו מציע ייצוג משפטי צמוד, שוטף ומקצועי בכל שלבי העסקה: החל מעריכת בדיקות מקדמיות לרכישת נכס מקרקעין, בכל גוף ו/או רשות שיש לה זיקה כלשהי לנכס, ניהול משא ומתן מול ב”כ הצד שכנגד, טיפול מקצועי בכל נושא מיסוי מקרקעין, ליווי בהליכי מימון, רישומי זכויות, פירוקי שיתוף במקרקעין, ייצוג בהליכים משפטיים מול גופים שיפוטיים לצורך הצהרות זכויות וייעוץ משפטי כללי בנושא המקרקעין, על כל סוגיו.

משרדנו מלווה ומייצג לקוחות מכל הארץ בין היתר בתחומים הבאים:

במכירה ורכישה של דירות יד שנייה, מכירה או רכישה של דירה אינו הליך של מה בכך, ולרוב הינה העסקה הכספית הגדולה ביותר של אדם בחייו. משכך, ישנה חשיבות רבה למקצועיות ההליך ולטיפול נכון בנכס, על מנת שלא להעמיד בסיכון את הכספים המושקים בה. משרדנו מעניק ליווי, ייצוג וטיפול בכל השלבים המקדמיים, סיוע וייעוץ בשלבי המשא ומתן, עריכת ההסכם עצמו, ובמסגרתו בדיקת הזכויות של הנכס (לרבות במינהל מקרקעי ישראל ובחברות המשכנות), בדיקת עיקולים המוטלים על הנכס, משכנתאות הרובצות על הנכס, שעבודים אם יש על הנכס, בדיקה של תיק העירייה, זאת עד להשלמת העיסקה במלואה ובהצלחה, ורישום הזכויות על הנכס במהירות ומקצועיות.

ברכישת דירות חדשות מקבלן:

נטיית מרבית האנשים לחשוב כי רכישה מקבלן הינה עסקה פשוטה ללא סיכון אך ישנם מספר דברים אשר חשוב מאוד לתת עליהם את הדעת. אחד הבולטים בהם, למשל, הינו בטוחות להבטחת כספכם אשר עניינם נקבע על פי חוק ולעיתים קבלנים נוטים לשנותו ו/או להעניק בטוחות אשר אינן עומדות בדרישות החוק. עניינים נוספים אשר צריכים לקבל את התייחסותם בהסכם מול הקבלן ועלולים לעלות לכם בכסף רב הינו עניין האיחורים במסירת הדירה, תיקון ליקויים, רישום הבית בטאבו ועוד…

בעריכת חוזי שכירות:

רבים חושבים כי חוזה שכירות הינו הסכם אשר ניתן להכין ולהדפיס דרך אתרים שונים באינטרנט אך לא כך הדבר. את אלה שהדפיסו והכינו הסכם דרך אתרי האינטרנט משרדנו פוגש לרוב בבתי המשפט ואף בהוצאה לפועל במסגרת התנגדויות מיותרות לשטרי חוב וערבויות שונות. ישנה חשיבות רבה לעריכת הסכם שכירות על ידי עורך דין נדל”ן ומקרקעין הבקיא בנושאים אלו ויכול למנוע מבעוד מועד “תאונות” משפטיות בין הצדדים. במשרדנו נערכים הסכמים רבים כאלה, תוך וידוא ובדיקת זכויות המשכיר בנכס, בדיקת השוכרים והערבים המוצעים על ידי השוכרים ויכולות התשלומים שלהם, כדי לצמצם למינימום מצבים בהם לא ניתן לגבות בהמשך את דמי השכירות, ווידוא העמדת בטוחות מתאימות למקרה שהתשלום לא ייפרע ויהיה צורך להפעיל אמצעים אחרים.

בפינוי נכס:

לעיתים אנו נמצאים בעל כורחנו במצב בו הנכס שהשכרנו “תפוס” על ידי שוכר סרבן דבר אשר גורם לנו לנזק ממוני בכך שאין אנו מקבלים את דמי השכירות ואף מצטברים חובות לרשויות השונות בגין חשמל, מים, ארנונה וכו’. אם לא די בכך, הרי שברוב המקרים המתגורר/הסרבן בנכס מסב לנכס נזקים רבים דבר שיצריך הוצאה כספית נוספת כדי להשיבו לקדמותו. ברור שמצב עגום זה מחייב טיפול מיידי ונחרץ, אחרת החובות ייערמו. כנגד שוכר שמפר את הסכם השכירות או מפולש שמסרב יש לפעול במסגרת תביעה לפינוי מושכר ולאחר מכן הגשת תביעה אזרחית בגין הנזקים שנגרמו למשכיר.

בפירוק שיתוף במקרקעין:

במקרים מסוימים, שותפים בנכס עלולים להפוך להיות שותפים בעל כורחם באותו הנכס, על אף שברצונם למכור את חלקם, ולהשתחרר מהבעלות שנכפתה עליהם. אם יש הסכמה של כל השותפים, הרי שלא מתעוררת כל בעיה. הבעיות מתחילות כאשר אין הסכמה מלאה, ואחד השותפים מוצא עצמו “שבוי” ברצונם של האחרים, שכן על פי חוק נדרשת חתימת כל הבעלים על הסכם מכר, ואין בכוחו למכור את הנכס בחתימתו בלבד. השותפות יכולה להיות בין שניים-שלושה אנשים, אך לעיתים אף מגיע מספר השותפים למספר דו ספרתי ומעלה. חשוב לדעת כי אין מדובר בחתונה קתולית, וניתן לפרק את השיתוף.

מושבים/נחלות:

מכירה ורכישה של נחלה חקלאית במושב אינה עוד עסקת נדל”ן, דוגמת מכירת דירה, חנות, מגרש וכד’ אלא המדובר בסוגיה שונה בתכלית, בעלת מאפיינים ייחודיים והשלכות מיסוי שונות מאשר נכסי נדל”ן אחרים.
בעת ייצוג רוכשי ומוכרי נחלה מוצגים בפניהם הנתונים והמידע הנדרש על מנת שיוכלו לקבל החלטה מושכלת על הכדאיות העסקה בנחלה והעלויות הכרוכות ברכישת הנחלה ו/או מכירתה (מיסוי, דמי הסכמה דמי קבלה למושב) וכן הפוטנציאל הכלכלי ברכישת הנחלה ו/או מכירתה. בהתאם לכך משרדנו בראשות עו"ד מישל חזן שהינו חבר מושב ושימש בתפקידים בכירים בהתישבות העובדת מבצע הכנה ובדיקה משפטית יסודית ומלווה את הצדדים לעסקה כבר בשלבים המקדמיים ועד לרישום הזכויות ברשויות השונות.
משרדנו מבצע פעולות בעבור לקוחותיו בעניין של העברת זכויות הנחלה ללא תמורה, מינוי בן ממשיך כאשר לרשות משרדנו הידע והכלים על מנת ליתן ללקוחותינו חוות דעת וליווי עד לקבלת ההחלטה המתאימה ביותר לדרישות הלקוח.

חשוב לזכור!!! עסקה במקרקעין היא עסקה מורכבת, ולרוב הינה העסקה הכלכלית החשובה והמשמעותית ביותר בחיים. לאור הסיכונים הרבים הטמונים בה, מומלץ מאוד להתייעץ טרם כריתת העסקה, ולהיות מלווה בעסקה במשרדנו העוסק ומתמצא בתחום.

משרדנו נותן מענה לנושאים נוספים:

עריכת הסכמי מכר/שכירות מקרקעין

רישום זכויות

פירוק שיתוף מקרקעין

מושבים ונחלות/ בן ממשיך