עיקול חשבון בנק: מה לעשות ואיך למנוע?

האם קיבלתם התראה על עיקול חשבון הבנק שלכם? מרגישים אבודים וחסרי אונים?

אל דאגה, אתם לא לבד!

​ אנו מלווים אותך לאורך כל הדרך וזמינים עבורך 24/7 על מנת לספק לך ביטחון מלא להגיע לתוצאה המיוחלת

מישל חזן – פירמת עורכי דין

מתמחה בהליכי פשיטת רגל ומסייע לאנשים פרטיים לצאת מהמעגל של החובות ולקבל התחלה חדשה בחייהם. במאמר זה נספק לכם מידע מקיף על עיקול חשבון בנק.

 

עיקול חשבון בנק

הוא צעד משפטי שנוקטים בו נושים כנגד חייבים שאינם עומדים בתשלום חובותיהם. משמעות הדבר היא שהבנק מונע מהחייב למשוך כספים מחשבונו

 

השלכות עיקול חשבון בנק – 

 

  • פגיעה קשה ביכולת התפקוד היומיומית: ללא גישה לכספים, קשה לשלם עבור צרכים בסיסיים כמו מזון, שכירות, ותחבורה.

 

  • פגיעה בדירוג האשראי: עיקול חשבון בנק פוגע משמעותית בדירוג האשראי של החייב, מקשה עליו לקבל הלוואות בעתיד, ואף פוגע בסיכוייו להשתלב בשוק העבודה.

 

  • פגיעה במעמד החברתי: עיקול חשבון בנק עלול לגרום למבוכה חברתית ופגיעה במוניטין של החייב.

 

מה ניתן לעשות במקרה של עיקול חשבון בנק – 

 

1. פנו לעורך דין מומחה:

הצעד החשוב ביותר הוא לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין מומחה בתחום ההוצאה לפועל. עורך דין יוכל לבחון את המקרה שלכם, להסביר לכם את האפשרויות העומדות לרשותכם, ולסייע לכם בנקיטת הצעדים הדרושים להסרת העיקול.

 

2. בדקו את זכויותיכם:

חשוב לזכור שלחייבים המועקלים זכויות רבות. לדוגמה, לחייב מגיעה זכות קיום בסיסית, המאפשרת לו למשוך סכום כסף מינימלי מחשבונו לצורך רכישת צרכים בסיסיים.

 

3. נסו להגיע להסדר עם הנושה:

במקרים רבים, ניתן להגיע להסדר עם הנושה ולמנוע את עיקול חשבון הבנק. עורך דין מנוסה יוכל לנהל משא ומתן יעיל עם הנושה ולסייע לכם להגיע להסדר תשלום שיתאים ליכולותיכם.

 

4. הגישו בקשה לביטול העיקול:

במידה והעיקול אינו מוצדק או פוגע בזכויותיכם הבסיסיות, ניתן להגיש בקשה לביטול העיקול בבית המשפט. עורך דין יוכל לנסח את הבקשה בצורה מקצועית ולייצג אתכם בבית המשפט.

 

5. נקטו בצעדים למניעת עיקולים עתידיים:

חשוב לנקוט בצעדים למניעת עיקולים עתידיים. ניתן לעשות זאת על ידי ניהול תקציב מסודר, תשלום חובות בזמן, והימנעות מהסתבכות בחובות נוספים.

 

משרד עורכי הדין מישל חזן –

משרד עורך הדין מישל חזן מתמחה בהסרת עיקולים מחשבונות בנק ובעל ניסיון רב בליווי לקוחות רבים בדרך להסרת עיקולים והסדרת חובותיהם. צוות המשרד פועל במקצועיות, ביעילות, וברגישות תוך שמירה על זכויותיהם וחובתם של לקוחותינו.

 

 

עיקול חשבון בנק הוא מצב קשה, אך לא בלתי פתיר. פניה לעורך דין מומחה  בהקדם האפשרי תוכל לסייע לכם בהסרת העיקול, בהסדרת חובותיכם, ובמניעת עיקולים עתידיים.

 

 

 

תחומי עיסוק נוספים

סיפורי הצלחה

עוד לקוח במשרדנו הגיע לקו הסיום. הלקוח מסיים הליך שיקול והבראה כלכלית מחובות של למעלה ממיליון וחצי בכפוף לתשלום סך 80 אלף!

הגעתי למשרד עורכי דין בסרגליק חזן עם חובות של 2.8 מיליון כאשר על שמי רשומה דירה ששוויה 1.7 מיליון. מה עושים שאלתי? איך מאבדים דירה רק בשל כישלון כלכלי שנפל עליי כאסון? לאחר עבודה קשה של שנים רבות?
בימים אלה קיבל הלקוח את תשובתו הסופית, ולאחר שעבא הליך שיקום והבראה כלכלית בצירוף צו הפטר הצלחנו לשמור גם על דירת המגורים! החל מ2019 לא מוכרים ולא מוותרים על דירת מגורים של החייב!

עו"ד מישל חזן היקר!
הגעתי אלייך לפני 4 שנים עם תיק מורכב של זכויות מקרקעין במושב נווה- מיכאל, לא היססת ולקחת בשתי ידיים מסורות את הטיפול בתיק מול רשות מקרקעי ישראל ואגודת המושב. עשית עבודה יסודית ומקצועית ואף נלחמת עד בית המשפט העליון. ניצחנו בתיק! אני מודה לך בשמי ובשם בעלי על האמון וההשקעה המרובה!! בכבוד רחל ומאיר אלבז

הונה את אמו העיוורת- וקיבל את המשק במושב
מתוך כתבה על לקוח במשרדינו בYNET

צוות המשרד

צוות מהימן ומקצועי בתחום המשפטים, אשר ילווה אתכם במשך כל הדרך עם ייעוץ משפטי מקצועי וצמוד.
נותן מענה משפטי בתחומים רבים. לייעוץ משפטי צרו קשר עכשיו ללא כל התחייבות 

עו"ד מישל חזן הינו מייסד המשרד, שותף מנהל ובעל ניסיון עסקי של למעלה מ 20 שנים בטיפול משפטי עבור לקוחות בהיקפים גדולים ובכלל זה חברות. הינו בוגר משפטים וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 2007 .מישל מתמחה בחדלות פירעון, ליטיגציה מסחרית ועסקאות מקרקעין מורכבות הן בכפר והן בעיר, ומוביל חברות בייעוץ משפטי עסקי, בביצוע החלטות עסקיות משמעותיות והסדרים פיננסיים. מישל סייע ללקוחות פרטיים וחברות רבות לעצב מחדש את הסביבה העסקית שלהן על ידי ייעוץ אישי וממוקד ובעזרת הידע והניסיון הרב שלו. עו"ד מישל חזן הקים את המשרד מתוך חזון להמשיך ולסייע לאנשים פרטיים, בעלי עסקים וחברות להמשיך ולשגשג ולקבל ייעוץ וייצוג משפטיים מקצועיים מהשורה הראשונה, ומשרדו מתרחב ומשגשג בכל שנה ושנ

מישל חזן עו"ד
שותף ומייסד

עו"ד מוטי בסרגליק הינו מייסד המשרד, שותף מנהל ובעל ניסיון עסקי של למעלה מ 15 שנים בטיפול משפטי עבור לקוחות בהיקפים גדולים ובכלל זה חברות. הינו בוגר משפטים וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 2007 .מוטי מתמחה בחדלות פירעון, ליטיגציה מסחרית ועסקאות מקרקעין מורכבות, ומוביל חברות בייעוץ משפטי עסקי, בביצוע החלטות עסקיות משמעותיות. מוטי סייע ללקוחות פרטיים וחברות רבות לעצב מחדש את הסביבה העסקית שלהן על ידי ייעוץ אישי וממוקד ובעזרת הידע והניסיון הרב שלו. עו"ד מוטי בסרגליק הקים את המשרד מתוך חזון להמשיך ולסייע לאנשים פרטיים, בעלי עסקים וחברות להמשיך ולשגשג ולקבל ייעוץ וייצוג משפטיים מקצועיים מהשורה הראשונה, ומשרדו מתרחב ומשגשג בכל שנה ושנה.

מוטי בסרגליק עו"ד
שותף ומייסד

עו"ד אלינוי דראי בוגרת תואר ראשון LL.B במשפטים ממכללת נתניה, ותואר שני M.B במשפטים מאוניברסיטת בר אילן. חברה בלשכת עורכי הדין משנת 2017. בנוסף, הוסמכה כמגשרת בשנת 2015. התמחתה במשרד עו"ד העוסק במשפט אזרחי מסחרי.

אלינוי דראי עו"ד

עו"ד קרן מיכאלי בוגרת תואר ראשון LL.B במשפטים ממכללת קריית אונו. חברה בלשכת עורכי הדין משנת 2020, התמחתה במשרד עו"ד העוסק במשפט מסחרי וחברות.

קרן מיכאלי עו"ד