לקוח מוגבל מיוחד - מזה אומר ולמי לפנות?
משרד עורכי דין - בסרגליק חזן

הקץ לחובות - שיקום והבראה כלכלית

למעלה מ-20 שנות נסיון

​ אנו מלווים אותך לאורך כל הדרך וזמינים עבורך 24/7 על מנת לספק לך ביטחון מלא להגיע לתוצאה המיוחלת

לקוח מוגבל מיוחד

"לקוח מוגבל מיוחד" מוכרז ככזה מכח חוק ההוצאה לפועל (התשכ"ז) ועקב ההגדרות הקבועות בחוק שיקים ללא כיסוי (התשמ"א), הקובעים מהם התנאים הייחודיים הנוגעים ללקוח הבנק.

מדובר על סנקציה כלכלית מורכבת יחסית, שיכולה להגביל פעולות כלכליות של כל אדם בטווח רחב של אספקטים – החל במגבלות כלכליות ואופרטיביות הקשורות לחשבון הבנק, דרך מאפיינים בחיים האזרחיים וכלה בעולם העסקי – והיא מקשה במיוחד על עוסקים מורשים ועצמאיים. 

הגבלה זו מונעת ממי שהוטלה עליו את היכולת לפתוח חשבון בנק המאפשר משיכת צ'קים, היא אוסרת על בנקים לכבד צ'קים מאותו אדם וגם אוסרת על אותו אדם למשוך צ'קים בעצמו. מדובר על אחת ההגבלות הכוללות בתחום הכלכלי ומטרתה היא אחת: להפעיל לחץ על חייבים באשר הם – בדרך כלל על חייבים אשר משתמטים מתשלום חובותיהם – לחזור להתנהלות תקינה.

במקביל לכך, ההגבלה לא נועדה ליצור הדרדרות כלכלית וניתן להתמודד עמה במהירות יחסית, מיד נגע בכך.

ראשית, כדאי לדעת כי ההגבלה כרוכה בהגבלות אחרות

כאמור בדברי הפתיחה, בדרך כלל הגבלת לקוח מוגבל מיוחד תוטל יחד עם הגבלות אחרות, בין היתר הגבלת קבלת דרכון, הגבלה בשימוש בכרטיס אשראי, הגבלת רישיון נהיגה, עיכוב יציאה מן הארץ ועוד.

עם זאת, כפי שצוין, ההגבלה בהחלט ניתנת להסרה בפרוצדורה מהירה. לעיתים קרובות אפשר להסירה גם בתוך 24 שעות מרגע ההחלטה ולמרות מה שנהוג לחשוב – במקרים רבים כלל לא יהיה צורך להיכנס להליך של פשיטת רגל כדי להסדיר את החובות. 

מתי יהיה אפשר לפתוח שוב חשבון בנק?

המפקח על הבנקים הנפיק הוראה (422) אשר מורה למוסדות בנקאיים שלא לסרב לפתוח חשבון בנק ללקוחות מוגבלים רק בשל היותם לקוחות מוגבלים. מצד שני, לבנק ישנה הסמכות לקבוע למי מלקוחותיו ניתן להזמין פנקסי צ'קים וכרטיסי אשראי.

כמו כן, אם קיימים עיקולים לצד ג' הם יימשכו מהחשבון המדובר ובהתאם לכך יש לפעול בתבונה מקצועית. לכן, בין היתר, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מתחום המשפט, הבקיאים במאפייני הגבלה שהוטלה עליך.

האם הסרת ההגבלה עולה כסף? 

כדי להוכיח נכונות להסדיר את החובות חייבים צריכים לבצע תשלומים כל שהם, אך לא בכל המקרים יהיה התשלום כנגד הסרת ההגבלה. כל מקרה נבחן לגופו וכאמור אין תחליף לפנייה לייעוץ משפטי מקצועי כדי לפעול להסרתה בהקדם האפשרי.

נשמח לעמוד לרשותך

משרד עורכי הדין בסרגליק חזן מתמחה בהסרת הגבלות למוגדרים כמוגבלים מיוחדים, תוך שמירה על האינטרס של מסיר ההגבלה וחתירה לפעולה מהירה שמסייעת לצמצם את הנזקים שעלולים להיגרם מהגבלה זו. 

סיפורי הצלחה

עוד לקוח במשרדנו הגיע לקו הסיום. הלקוח מסיים הליך שיקול והבראה כלכלית מחובות של למעלה ממיליון וחצי בכפוף לתשלום סך 80 אלף!

הגעתי למשרד עורכי דין בסרגליק חזן עם חובות של 2.8 מיליון כאשר על שמי רשומה דירה ששוויה 1.7 מיליון. מה עושים שאלתי? איך מאבדים דירה רק בשל כישלון כלכלי שנפל עליי כאסון? לאחר עבודה קשה של שנים רבות?
בימים אלה קיבל הלקוח את תשובתו הסופית, ולאחר שעבא הליך שיקום והבראה כלכלית בצירוף צו הפטר הצלחנו לשמור גם על דירת המגורים! החל מ2019 לא מוכרים ולא מוותרים על דירת מגורים של החייב!

עו"ד מישל חזן היקר!
הגעתי אלייך לפני 4 שנים עם תיק מורכב של זכויות מקרקעין במושב נווה- מיכאל, לא היססת ולקחת בשתי ידיים מסורות את הטיפול בתיק מול רשות מקרקעי ישראל ואגודת המושב. עשית עבודה יסודית ומקצועית ואף נלחמת עד בית המשפט העליון. ניצחנו בתיק! אני מודה לך בשמי ובשם בעלי על האמון וההשקעה המרובה!! בכבוד רחל ומאיר אלבז

הונה את אמו העיוורת- וקיבל את המשק במושב
מתוך כתבה על לקוח במשרדינו בYNET

צוות המשרד

צוות מהימן ומקצועי בתחום המשפטים, אשר ילווה אתכם במשך כל הדרך עם ייעוץ משפטי מקצועי וצמוד.
נותן מענה משפטי בתחומים רבים. לייעוץ משפטי צרו קשר עכשיו ללא כל התחייבות 

עו"ד מישל חזן הינו מייסד המשרד, שותף מנהל ובעל ניסיון עסקי של למעלה מ 20 שנים בטיפול משפטי עבור לקוחות בהיקפים גדולים ובכלל זה חברות. הינו בוגר משפטים וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 2007 .מישל מתמחה בחדלות פירעון, ליטיגציה מסחרית ועסקאות מקרקעין מורכבות הן בכפר והן בעיר, ומוביל חברות בייעוץ משפטי עסקי, בביצוע החלטות עסקיות משמעותיות והסדרים פיננסיים. מישל סייע ללקוחות פרטיים וחברות רבות לעצב מחדש את הסביבה העסקית שלהן על ידי ייעוץ אישי וממוקד ובעזרת הידע והניסיון הרב שלו. עו"ד מישל חזן הקים את המשרד מתוך חזון להמשיך ולסייע לאנשים פרטיים, בעלי עסקים וחברות להמשיך ולשגשג ולקבל ייעוץ וייצוג משפטיים מקצועיים מהשורה הראשונה, ומשרדו מתרחב ומשגשג בכל שנה ושנ

מישל חזן עו"ד
שותף ומייסד

עו"ד מוטי בסרגליק הינו מייסד המשרד, שותף מנהל ובעל ניסיון עסקי של למעלה מ 15 שנים בטיפול משפטי עבור לקוחות בהיקפים גדולים ובכלל זה חברות. הינו בוגר משפטים וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 2007 .מוטי מתמחה בחדלות פירעון, ליטיגציה מסחרית ועסקאות מקרקעין מורכבות, ומוביל חברות בייעוץ משפטי עסקי, בביצוע החלטות עסקיות משמעותיות. מוטי סייע ללקוחות פרטיים וחברות רבות לעצב מחדש את הסביבה העסקית שלהן על ידי ייעוץ אישי וממוקד ובעזרת הידע והניסיון הרב שלו. עו"ד מוטי בסרגליק הקים את המשרד מתוך חזון להמשיך ולסייע לאנשים פרטיים, בעלי עסקים וחברות להמשיך ולשגשג ולקבל ייעוץ וייצוג משפטיים מקצועיים מהשורה הראשונה, ומשרדו מתרחב ומשגשג בכל שנה ושנה.

מוטי בסרגליק עו"ד
שותף ומייסד

עו"ד אלינוי דראי בוגרת תואר ראשון LL.B במשפטים ממכללת נתניה, ותואר שני M.B במשפטים מאוניברסיטת בר אילן. חברה בלשכת עורכי הדין משנת 2017. בנוסף, הוסמכה כמגשרת בשנת 2015. התמחתה במשרד עו"ד העוסק במשפט אזרחי מסחרי.

אלינוי דראי עו"ד

עו"ד קרן מיכאלי בוגרת תואר ראשון LL.B במשפטים ממכללת קריית אונו. חברה בלשכת עורכי הדין משנת 2020, התמחתה במשרד עו"ד העוסק במשפט מסחרי וחברות.

קרן מיכאלי עו"ד